Kořenky – nezbytnost do každé kuchyně!


Určitě jste už slyšeli o kořenkách, ale víte, co všechno mohou udělat pro vaše jídlo? Kořenky jsou nezbytností do každé kuchyně a mohou přidat do jídla nejen chuť, ale také zdraví.

Co jsou kořenky?

Kořenky jsou rostliny, které jsou používány jako koření nebo léčivé byliny. Patří sem například zázvor, kurkuma, celer, petržel, česnek, cibule a mnoho dalších. Tyto rostliny mají výraznou chuť a vůni a jsou plné živin a antioxidantů, které jsou pro naše tělo velmi prospěšné.

Jaké jsou zdravotní přínosy kořenek?

Kořenky mají mnoho zdravotních přínosů. Zázvor například pomáhá při trávení a snižuje záněty, kurkuma má protizánětlivé a protirakovinné účinky, celer podporuje trávení a snižuje krevní tlak, petržel má detoxikační účinky a česnek a cibule jsou bohaté na antioxidanty a pomáhají při prevenci chorob srdce a cév.

Jak používat kořenky v kuchyni?

Kořenky můžete používat v kuchyni na mnoho způsobů. Můžete je přidávat do polévek, omáček, marinád, salátů, smoothies a mnoho dalšího. Zázvor a kurkuma jsou skvělé do čaje, celer můžete použít do smoothies a petržel můžete přidat do salátů. Česnek a cibule jsou nezbytné do mnoha jídel, jako jsou například těstoviny, pizza, rizoto a mnoho dalšího.

Nebojte se experimentovat s kořenkami a přidávat je do svých oblíbených jídel. Vaše jídlo bude nejen chutnější, ale také zdravější. A pokud nevíte, jak začít, zkuste některé z našich receptů s kořenky na pribramzije.cz.