Vyzkoušejte nový způsob vaření s páneví wok – rychle, zdravě a chutně!

Pánev wok je tradiční čínská kuchyňská pomůcka, která se stává stále populárnější i v našich kuchyních. Je to hluboká pánvička s kulatým dnem, která umožňuje rychlé a zdravé vaření. Pokud jste ještě pánev wok nezkusili, určitě byste ji měli vyzkoušet!

Co všechno můžete vařit na pánvi wok?

Možností je mnoho! Pánev wok je ideální na přípravu různých druhů pokrmů – od rýže a těstovin, přes maso a ryby, až po zeleninu a tofu. Díky svému tvaru a materiálu (nejčastěji se vyrábí z litiny nebo oceli) umožňuje rychlé a zdravé vaření s minimem tuku.

Jak správně používat pánev wok?

Nejdůležitější je správné zahřátí pánve. Pánev wok se musí před použitím pořádně rozehřát, aby se jídlo rychle osmažilo a nevyteklo z pánve. Při vaření na pánvi wok je také důležité neustále míchat jídlo, aby se rovnoměrně osmazilo a nezačalo se připalovat.

Vyzkoušejte nové recepty na loveg.cz! Na našem webu najdete spoustu inspirace na vaření s páneví wok. Třeba recept na rychlou a zdravou zeleninovou směs s tofu, nebo na exotickou rýžovou směs s kuřecím masem a ananasem. Vaření s páneví wok je rychlé, zdravé a chutné – co víc si přát?